Jdi na obsah Jdi na menu
 


O seriálu

Simpsonovi (angl. The Simpsons) je americký animovaný seriál vytvořený režisérem Mattem Groeningem v produkci Jamese L. Brookse pro televizi FOX. Celému fenomenálnímu americkému seriálu dala jméno rodinka žlutých postaviček - Simpsonových. Na televizních obrazovkách se poprvé objevili už v dubnu 1987. Nějakou dobu však nešlo o typický seriálový díl, jak to zná většina z nás, ale o pár minut trvající skeč v Tracey Ullman´s Show. Tam Simpsonovi vydrželi následující 3 roky avšak za celkového počtu necelých třiceti skečů (dílů).

V roce 1989 se Simpsonovi osamostatnili. Vzniká první klasický díl s názvem "Vánoce u Simpsonových". Původně měl vyjít jako první díl "Hezkej večer", který kvůli technickým problémům byl přesunut na pozdější termín. Vzniká tak první série nejdéle vysílaného seriálu v USA.simpsonovci.gif

Tvůrcem celého seriálu je Matt Groening. Svět žlutých postaviček jej napadl během čtvrt hodiny při čekání na přijetí producentem Jamesem L. Brooksem. Ten po něm žádal návrh na kreslený seriál. Původně mělo jít o úplně jinačí projekt, ale změnou se Groening trefil do černého.

Seriál dosáhl takové oblíbenosti, že celebrity považují za čest stát se součástí některého z dílů o Simpsonových. Zatím se zde v kreslené podobě objevili například Elton John, N´Sync, U2, Red Hot Chily Peppers, John Travolta, ale třeba také producent The Simpsons James L. Brooks a řada dalších.

The Simpsons za svou dlouholetou historii dokázali posbírat poměrně dost ocenění a prvenství. Například již jmenovaný Nejdéle vysílaný seriál v USA nebo dokonce vlastní hvězda na hollywoodském chodníku. Americký časopis Time zařadil Barta Simpsona mezi padesátku nejvlivnějších osobností zábavního průmyslu. Za zmínku stojí také zvolení Homera Simpsona jako Největšího Američana v sekci fiktivních postav.

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 87247
Měsíc: 556
Den: 23